jamshid sh سه شنبه 19 آبان 1394 11:00 ب.ظ نظرات ()


قرمز پوشیدن کافی نیست!

قرمز، رنگ بچههاست. در کودکانه و شاد بودن این رنگ هم هیچ حرفی نیست؛ اما همین رنگ بانشاط اگر روی لباسی با حالوهوای بچهها ننشیند هیچ نشانی از کودکانه بودن با خودش ندارد؛ این همان اتفاقی است که برای لباس دخترکوچولوی مهمان ما افتاده است. پارچههای دانتل که اتفاقا این روزها کلی هم طرفدار پیدا کردهاند اصلا انتخاب مناسبی برای لباسهای کودکانه نیستند.چرا این ظاهر، ظاهر خوبی است؟

یادتان باشد همه، از اینکه یک پسر کوچک را در هیات یک مرد ببینند، خوششان می آید. برای همین است که کت و شلوار، انتخاب بی خطری برای پسربچه هاست، اما این کت و شلوار، به دلیل اینکه با کت و شلوارهای معمول فرق دارد، انتخاب بهتری است؛ یک کت و شلوار یکدست سفید، با شلوار تقریبا راسته و مد روز، یک کت با یقه آرشال و دو دکمه که مناسب کت های مردانه کاملا رسمی است. رنگ سفید این کت و شلوار هم این پسرک بانمک را شبیه یک داماد کوچولو کرده است. کفش های کالج او هم در کنار این کت و شلوار، بانمک ترش کرده اند.

چهطور این ظاهر، بهتر میشد؟
اگر دقت کنید، سر تا پای این پسرک، کامل سفید است؛ در حالی که کفش های کالج او، مشکی است. بهتر بود که پاپیون او یا پیراهن زیر این کت و شلوار، مشکی بود تا همخوانی بیشتری در ظاهر او به وجود می آمد. از طرف دیگر، به دلیل اینکه سر بچه ها بهنسبت تنشان، بزرگ تر است، بهتر بود کت او، کمی کوتاه تر بود تا بالاتنه و سر کودک، تناسب بیشتری با پایینتنه پیدا می کرد؛ البته شاید هم زاویه دوربین عکاسی در این عکس، باعث این عدم تناسب شده باشد. همانطور که می بینید، سگک روی کفش، طلایی است. دکمه های این کت می توانست با این سگک، هماهنگ باشد تا این ظاهر، کامل شود.

ترکیب رنگی در این ظاهر، چهطور است؟
سفید و مشکی؛ همان ترکیب طلایی سالیان دراز در دنیای مد. این دو رنگ، با اینکه کاملا متضادند، جزو بهترین ترکیب رنگ های موجودند؛ هرچند باید بدانیم که کجا و چهطور، این دو رنگ باید در کنار هم قرار بگیرند تا دیدنی شوند. در پوشش معروف کت و شلوار، مشکی و سفید، بهخوبی، در کنار هم قرار می گیرند. در اصل، کسانی که کت و شلوار مشکی می پوشند، برای پیراهن، دنبال پیراهن سفید می گردند و عکس آن. در این لباس، سفید بر مشکی غلبه دارد که البته به دلیل اینکه یک کودک، این لباس را پوشیده، انتخاب درستی است؛ هرچند بهتر بود در این ترکیب، مشکی، کمی بیشتر می شد.

و اما کفش
کفش ها، برای خیلی ها، حکم نشانه ای برای شناختن شخصیت آدم ها را دارند. این کفش در این ترکیب، به تنهایی، کفش کاملا مناسبی برای یک پسربچه است، اما کفش ها هم یکی از جزییات مهم یک ظاهر خوب هستند. نگاهی به این کت و شلوار بیندازید؛ این کت و شلوار، کاملا رسمی و برای یک مراسم رسمی، عالی است، اما کالج ها- دستکم این نمونه که در این عکس می بینیم- به نسبت لباس، کمتر رسمی است. بهجای یک جفت کالج جیر، شاید یک جفت کفش مدل مردانه ورنی، انتخاب بهتری برای این ظاهر بود.
فیگور در این عکس، چهطور است؟
اگر نگاهی به آلبوم های عروسی بیندازید، هر دامادی، دستکم یک عکس تکی با چنین فیگوری دارد. یکی از فیگورهای بسیار معروف در عکاسی مدلینگ برای آقایان، همین است. فرد، کمی سهرخ می ایستد، یک پا را جلوتر می گذارد، دست سمت همان پایی که جلو است، در جیب شلوار قرار می گیرد و دست دیگر، رها در کنار بدن آویزان می شود؛ البته بهتر بود که در این فیگور، با دست آزاد، لبه یقه کت گرفته شود یا همان دست، پایین کت را کمی می کشید. اگر سر کودک، کمی سه رخ و پایین تر بود، بهتر هم می شد.
مثل خودتان آرایشش نکنید


مدل بستن موهای این دخترکوچولو امتیاز منفی میگیرد. جمع کردن موها از پایین آن هم با فرق باز، مدلی است که به خانمهای سیوچندساله توصیه میشود. فقط کافی است در ذهنتان این دخترکوچولو را با موهای بازی که روی شانههایش ریخته با یک گل قرمز روی آنها تصور کنید تا با ما همعقیده شوید. وقتی پای دخترکوچولوها به میان میآید تا میتوانید سراغ کفشهای رنگی بروید. رنگهای تندوتیز آن هم وقتی با رنگ لباس بچهها هماهنگاند همیشه بهترین گزینه برای کودکانه پوشیدن هستند.

گلگلی و چیندار
پارچههای گلگلی و دامنها چیندار، کودکانهترین نشانههایی هستند که میتوانید برای لباس دخترکوچولوها رویشان حساب باز کنید. اگر قرار بود یک خانم جوان یا حتی یک دختربچه نوجوان این لباس را بپوشد هیچ گزینهای بهتر از انتخاب رنگ مشکی برای جورابشلواری وجود نداشت اما وقتی پای یک دختربچه دوستداشتنی در میان است، مشکی اصلا گزینه مناسبی نیست. حتما شما هم با ما موافقید که این پیراهن با یک جورابشلواری سفید حال و هوای کودکانه بیشتری به خودش میگرفت.
پاپیون را فراموش نکنید
تنها نکتهای که باعث شده مدل موهای این دخترکوچولو با روحیات کودکانهاش جور دربیاید؛ پاپیون است که روی موهایش گذاشته، هرچند رنگ مشکی آن اصلا قابل تایید نیست.این پاپیون باید به رنگ سفید انتخاب میشد تا چهره کودکانه دخترکوچولوی ما بازتر و سرزندهتر به نظر میآمد. انتخاب کفشهای عروسکی با پارچه گلگلی امتیاز مثبت این ترکیب است. توصیه میکنیم شما هم از همین حالا برای لباس گلگلی دخترکوچولویتان به فکر یک کفش گلدار باشید.

فوتوفن کت پوشاندن
نگران نباشید اصلا نیازی نیست سراغ رنگهای عجیبوغریب برای کت انتخابیتان بروید تا آن را تبدیل به لباسی کودکانه کنید! شما میتوانید به رنگ طوسی فکر کنید، درعوض آن را با یک رنگ شاد پاییزی مثل زرد ترکیب کنید تا همه چیز همانقدر که باید کودکانه باشد. شما باید فکر همه چیز را بکنید حتی اینکه هوای پاییزی یکباره آنچنان دلچسب شود که پسرکوچولوی شما نهتنها کت که حتی پولیور ظریفش را هم تاب نیاورد! یک پیراهن مردانه با پارچهای طرح جین و رنگ آبی نفتی که با رنگ زرد شلوار کاملا همانگ است، دقیقا همان چیزی است که باید از قبل برایش تدارک دیده باشید!
حواستان به ریزهکاریها باشد
بچهها حتی در سردترین روزهای پاییز هم زمان زیادی پوشیدن کت را تاب نمیآورند ولی شما با یک ترفند ساده مثل پولیور ظریف اما گرمونرم پیشنهادی ما میتوانید هم ظاهر پسرکوچولویتان را دلنشینتر کنید هم خیالتان را از بابت سرمای هوا راحت. به نوار زردی که در حاشیه یقه پولیور کار شده و هماهنگی آن با رنگ زرد شلوار دقت کنید؛ این از آن ریزهکاریهایی است که نباید از چشمتان دور بماند.

تیشرت پوشی به سبک پاییزی


بیشتر پسربچهها بهخصوص از نوع بازیگوششان حاضر نیستند به همین زودیها از تیشرتها دل بکنند؛ شما هم بدون جروبحث با آنها فقط کافی است برای روی تیشرت به یک پیراهن مردانه از نوع پاییزه فکر کنید؛ پیراهنی که رنگ و لعابش با رنگ تیشرت آنها جور دربیاید. خیالتان راحت، وقتی به او بگویید لازم نیست دکمههای پیراهنش را ببندد همه چیز درست میشود!کتان حرف اول را میزند
برای شلوار هم بروید سراغ یک شلوار کتان خوش رنگولعاب. شک نکنید که یک رنگ پخته پاییزی مثل رنگ شلوار پیشنهادی ما همه چیز را کامل میکند. در انتخاب کفش هم بهتر است خودتان را به دردسر نیندازید؛ آلستار ساقدار آن هم از نوع چرمی بهترین گزینه برای این روزهاست، فقط حواستان به زیپدار بودنش باشد!